İletişim Bilgilerinizi İletin, Hemen Sizinle İletişime Geçelim İster Misiniz?

Ad Soyad
Telefon
E-Posta

Stor Perde Parçaları Nelerdir

Bavella Plast


Adres : İskitler Şube İmalat Tesisi: Önder Mahallesi Ereğli Caddesi No:58/5 Siteler Altındağ/Ankara
Merkez İmalat Tesisi: İvedik Osb Mahallesi Ağaçisleri Sitesi 1372.Cadde Kat 2 No:1 Yenimahalle/Ankara
Whatsapp hattımızdan hemen bilgi alın!
Müşteri Hizmetleri
+90 312 394 25 83

HEMEN TEKLİF İSTE NEDEN BAVELLA PLAST ? ÜRÜN KATALOĞUMUZ FOTO GALERİ BİZE ULAŞIN

Stor perde parçaları nelerdir genel olarak özetlersek stor perdeleri bir araya getiren ve kaliteli şekilde üretilen ürünlerdir. Stor perdeler tüm mekanlar için kullanışlıdır. Stor perde mekanizması genellikle çeşitlilik içerir ancak herhangi bir mekanizmanın içindeki parçaların da önemli olduğu unutulmamalıdır. Bazı durumlarda ise sonsuz şekilde çalışan mekanizma içerisindeki parçalarda değişkenlik gösterebiliyor. Bunun nedeni de daha fazla olacak şekilde dişli olmasıdır.

Mekanizmaların bazıları da oldukça fazla olacak şekilde dişli içerirken bazıları da tamamen bağımsız hareket etmektedir. Yani yalnızca bir kez dönse bile fazla devrilme konuları söz konusu olabilir.

Bunların yanında ne kadar iyi stor perde zinciri kullanılırsa o kadar fazla olacak şekilde çevirme kuvveti uygulanır. Çiftli stor perde mekanizması gibi türlerde de çevirme mekanizmaları mevcuttur. Bunun nedeni ise daha kullanışlı bir durumu yansıtabilmesidir. Yani stor perdelerin her iki tarafından da çevrilme durumu olacak şekilde ayarlamaların yapılmasıdır.

Stor Perde Parça Modelleri

Stor perdelerde desenler oldukça fazladır. Fakat her bir deseninde önemli denilen seviyede özellikler vardır. Yani bir desenin ne kadar kaliteli ve önemli olduğu da malzemesine göre değişir. Motorlu olan stor perde mekanizmaları normale oranla değişik farklılıkları da içinde barındırır. Bazı durumlarda bu daha farklı hallere bile girecektir. Üstelik her bir perdenin de motor kısmı manuel ve uzaktan kumandalı şekilde üretilebilir. Stor perde parçaları mekanizma özelleştirilebilir. Örnek olarak kilit sistemi gibi özelliklere sahip ve perde içerisine de yerleştirilmektedir.

Üstelik bu mekanizmalar özellik açısından etkin şekilde kullanılmaktadır. Katlamalı stor perde mekanizmasına sahip olan modellerde kolay şekilde temizlenebilecek özelliğe sahiptir. Üstelik bu özelliğin yanı sıra kendine ait özelliklerde mevcuttur. Hızlı katlama, hızlı şekilde açılma özelliği ise sadece bunlardan biridir. Kimi durumlarda bu tarz mekanizmalar sıklıkla kullanılır. Özellik açısından sevilen ve kullanımı etkin olan malzemelerin iç yapısı kendi değerini belirler. Özellikle bu mekanizmadaki farklılıklardan kaynaklı şekilde fiyatlarda artış ve düşüşte olabilir.

Stor Perdelerde Hangi Parçalar Kullanılmalı?

Stor perdelerde parça kullanımı tamamen size özeldir ve her parçanın da kendi özellikleri mevcuttur. Fakat isteğe bağlı şekilde modeller sınırsız şekilde kullanılabilir. Son dönemde stor perdelerinin kullanımının artmasıyla parça üretimi de artış gösterir. Stor perdeler arasında çeşitli mekanizmalar vardır. Örnek olarak zebra stor perde mekanizması gibi ürünler normal stor perde modellerine göre farklı şekilde üretilir. Her mekanizmanın yapısı gereği kolaylık sağladığıyla bilinir farklılıkları ise daha hızlı açılıp kapanabilir olmasıdır. Diğer özelikleri bakımından da desen farkı denilebilir. Yani desen arasındaki değişikliklerde özellikleri belirleyecektir.

Stor perde dişli mekanizması dahil olarak bazı durumlar göz önünde bulundurulduğu zaman herhangi bir sorun çekmeden uzun dönemde kullanım açısından önemli olacaktır. Bu ömür içerisinde temizlik, yağlanması gibi işlemlerde yapılırsa herhangi bir sorun çekilmez. Üstelik bu tarz ürünlerin her birinin etkin kullanımla birlikte kaliteli bir performans verdiği görülüyor.