İletişim Bilgilerinizi İletin, Hemen Sizinle İletişime Geçelim İster Misiniz?

Ad Soyad
Telefon
E-Posta

Stor Perde Nedir

Bavella Plast


Adres : İskitler Şube İmalat Tesisi: Önder Mahallesi Ereğli Caddesi No:58/5 Siteler Altındağ/Ankara
Merkez İmalat Tesisi: İvedik Osb Mahallesi Ağaçisleri Sitesi 1372.Cadde Kat 2 No:1 Yenimahalle/Ankara
Whatsapp hattımızdan hemen bilgi alın!
Müşteri Hizmetleri
+90 312 394 25 83

HEMEN TEKLİF İSTE NEDEN BAVELLA PLAST ? ÜRÜN KATALOĞUMUZ FOTO GALERİ BİZE ULAŞIN

Stor Perde Nedir?

Stor perde son dönemde sıklıkla kullanılan modellerdir. Yeni bir eve taşınırken veya perdeleri değiştirirken birçok farklı model mevcuttur. Son senelerde en fazla tercih edilen perde tüylerinden birisi stor perdelerdir. Stor perde, kumaşının alüminyum boru üzerine zincirler ile motorlu veya yaylı mekanizmalar ile rulo şeklinde sarılması yöntemi ile çalışır. Bu özel perde tipinde ise perdenin daha düzgün, gergin gözükmesi içinde en alt kısmında lama profil ismi verilen özel parçaları barındırır. 
Temizlik açısından avantajlı olan bu perdeler, ofislerde, evlerde, alışveriş merkezleri ve akla gelecek her alanda kullanılabilir. Aynı zamanda birçok stor perde çeşidi de mevcuttur. Stor perde fiyatları ise oldukça avantajlıdır. Ölçüye göre kestireceğiniz stor perdeler ile tam olarak ev dekorasyonuna uygun tercihleri yapabilirsiniz.

Stor Perde Çeşitleri

Stor perde çeşitleri her türlü ihtiyaca cevap verir niteliktedir. Stor perde kumaş çeşitleri olarak polyester, pamuk, black-out, şantuk ve keten ön plana çıkan ve en fazla terci edilen türler arasındadır. Karartma kumaş türleri ise diğer adıyla black-out genel olarak iş yerlerinde toplantı salonu ve karanlık ortam oluşturmak istenen mekanlarda kullanılır. Özellikle sunum yapılan, projektör kullanımı olan yerlerde bu tarz perdeler olmazsa olmazdır.
Pamuklu stor perdeler ise oldukça hassastır. Aynı zamanda yıkama ve temizlik işlemine uygun olmadıkları içinde toz almayan, kolayca kirlenmeyen alanlarda kullanılabilir. Stor perdelerin diğer önemli özelliği de stor perde kumaşlarının yıpranmayı ve kırılganlığı engelleyici, yoğunlaştırıcı işlemlerden geçirilen özel kumaşlardan yapılmış olmalarıdır. Stor perde kumaşlarının bu şekilde üretilmesinin nedeni de stor perdelerin rulo şeklinde sarılırken sağa ve sola doğru sarkmasının önüne geçebilmesidir.

Stor Perde Avantajları

Son senelerde stor perde kullanımının artış göstermesinin en önemli nedeninden biri de oldukça pratik bir ürün olmasıdır. Kolay ve pratik olması, temizlenebilir olması nedeniyle her odada kullanımı vardır. Stor perde avantajları açısından bakarsak renk ve desen çeşitliliğinin fazla olması ile tamamen kişisel zevk ve istenilen dekorasyon tiplerine göre değişmektedir. Bu nedenle stor perde almadan öncesinde perdeyi hangi amaçla alacağınıza karar vermeniz gerekir. Bunun dışında stor perde avantajları da şu şekilde kullanılabilir:

•    Yapılacak farklı kombinasyonlarla eve farklı bir tarz ve hava katılabilir.
•    Çocuk ve genç odaları için tercih edilen desenli ve pastel renkli perdeler mevcuttur.
•    Stor perde seçimi sırasında kesinlikle bir kısıt yoktur. Kendi dekorasyonunuza uygun stor perdeleri gönül rahatlığıyla kullanılabilir.
•    Stor perdeler temizlik açısından pratiktir, her türlü olmasa da birçok türü nemli bir bez ile her hafta silinerek kolay ve zahmetsiz şekilde temizlenir.

Genel olarak stor perdeler mekanizması ile birlikte kolay montaj olanağı sağlar. Çok çeşitli olması, dayanıklılık açısından avantajlı olması gibi nedenlerle son dönemde en fazla tercih edilen ürünler haline getirmektedir.