İletişim Bilgilerinizi İletin, Hemen Sizinle İletişime Geçelim İster Misiniz?

Ad Soyad
Telefon
E-Posta

Stor Perde Nasıl Yapılır

Bavella Plast


Adres : İskitler Şube İmalat Tesisi: Önder Mahallesi Ereğli Caddesi No:58/5 Siteler Altındağ/Ankara
Merkez İmalat Tesisi: İvedik Osb Mahallesi Ağaçisleri Sitesi 1372.Cadde Kat 2 No:1 Yenimahalle/Ankara
Whatsapp hattımızdan hemen bilgi alın!
Müşteri Hizmetleri
+90 312 394 25 83

HEMEN TEKLİF İSTE NEDEN BAVELLA PLAST ? ÜRÜN KATALOĞUMUZ FOTO GALERİ BİZE ULAŞIN

Stor Perde Nasıl Yapılır?

Stor perde nasıl yapılır genel anlamda bakacak olursak evde yapılan perdeler çokta profesyonel olmamakta birlikte mümkündür. Özellikle son senelerde popüler olan bu perde modeli, farklı model ve tarzlarda üretiliyor. Aynı zamanda geniş bir fiyat aralığında da bulunarak kullanılan malzeme ve markasına göre oldukça farklılık gösterebilir. Stor perdeler elde kalan kumaşlarla yapılabilir. Bunun için gerek duyulan şey sadece stor perde mekanizmasının parçalarıdır. 
Perdelerin üretim şekilleri farklılık gösterir. Örnek olarak tül perdeler iplerin bir araya getirilerek üretim makinelerinde birleştirme sonucu üretilebilir. Stor perde modellerinin üretim biçimi de kumaşından aynı olacaktır. Fakat mekanizmayı oluşundan dolayı birleştirme şekilleri farklılık gösterir. 

Stor Perde Üretim Aşamaları

Sanayi ve tekstilin gelişimiyle beraber M.Ö. 16.yüzyılda Mısırlılar tarafından icat edilmiştir. Bu perdeler ise git gide farklı bir hal almaya başlamıştır. Aynı zamanda birçok çeşidi de üretilmeye başladı. Birçok çeşidi bulunan perdeler ise haliyle türüne göre üretimlerde farklılıkları oluşturmuş ve günümüze kadar gelen tekstil ürünleri arasında yerini almıştır. Örnek olarak stor perdeler ile güneşlik perdelerinin üretimi aynı şekilde gerçekleşmez. Bu sebeple farklı perdelerin üretimlerinde farklı makineler, farklı işçilik ve farklı tasarımlarla da üretime başlamıştır. Basit stor perde yapımı ve üretim aşamalarına baktığımızda:

•    Perde üretimi sürecinde perdelerin çeşitleri değişebilse de yapılan işler temel ve sabit olmaktadır. 
•    Perdenin üretimi sırasında zebra perde üretiliyorsa perde türünün kasa ve mekanizmalarına da ayrıca yer vermektedir.
•    Perde üretilirken yapılan işlemde en ve boy ölçülerine göre kumaş kullanılabilir. Bunun ardı sıra kumaş ile mekanizma işlemlerinin arkasından da teslimi gerçekleştirilebilir.
•    Perde üretimi sırasında dokunan ipliklerde perde rengine göre farklılık gösterir üstelik desenli perdelerde desenin rengi farklıyla yine farklı renk bir kumaş dokunabilir.
•    Stor perde tamiri sırasında kaliteli ürünleri kullanmak, perde ömrünü uzatır.

Stor Perde Modellerine Göre Üretimleri

Stor perdeler düz, mat veya simli versiyonlarıyla üretilebilir. Bunun dışında genellikle beyaz ve krem renkleri kullanılmaktadır. Zebra modellerde olduğu gibi alüminyum kasalara sahip olan stor perdelerinde özel mekanizmaların oluşumları mevcuttur. Stor perde mekanizması ile yüksek kalite standartlarından ödün vermeyen senelerin tecrübesi ile müşterilerin memnuniyetini sağlayacak olan stor perdeler, eşsiz tasarımlarla son senelerde öne çıkmaktadır. 

Stor Perde Avantajları

Mekanik perdeler içerisinde bulunan stor perde çeşitleri de özel şekilde tasarlanan çalışma mekanizmasına sahiplerdir. Mekanizma sayesinde stor perde modelleri aşağı ve yukarı yönlerde hareket ettirilerek kullanılır. Farklı desen ve renk avantajı sağlayan perdeler oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahiplerdir. Bu anlamda birçok dekorasyon çalışmasında da tamamlayıcı unsur taşırlar. Stor perde avantajları açısından baktığımızda günümüzde kullanımı gittikçe artan perdeler evlerin her odasında kullanıma uygundur. Sağladığı avantajlar ise göz ardı edilemeyecek kadar fazla olacaktır.