İletişim Bilgilerinizi İletin, Hemen Sizinle İletişime Geçelim İster Misiniz?

Ad Soyad
Telefon
E-Posta

Stor Perde İmalatı Nasıl Yapılır

Bavella Plast


Adres : İskitler Şube İmalat Tesisi: Önder Mahallesi Ereğli Caddesi No:58/5 Siteler Altındağ/Ankara
Merkez İmalat Tesisi: İvedik Osb Mahallesi Ağaçisleri Sitesi 1372.Cadde Kat 2 No:1 Yenimahalle/Ankara
Whatsapp hattımızdan hemen bilgi alın!
Müşteri Hizmetleri
+90 312 394 25 83

HEMEN TEKLİF İSTE NEDEN BAVELLA PLAST ? ÜRÜN KATALOĞUMUZ FOTO GALERİ BİZE ULAŞIN

Stor Perde İmalatı Nasıl Yapılır?

Stor perde imalatı nasıl yapılır genel manada özetleyecek olursak stor perdeler yüksek kaliteli malzemeler ile kullanıma hazır şekilde üretilir. Hatta montaj kolaylığı sağlamak amacıyla profil üzerine öncesinden monte edilebilir. Perde, profili, kutusu ise portraylar üzerindeki tırnaklara hafif bir şekilde bastırılarak yerine oturtulur. Tavana montajı yapılan stor perde modelleri pencere kollarına ve perdelerin mermerlerine çarpmaması için perdeler yeterli mesafede ön kısımdan takılır. Zeminin bozukluğundan dolayı perdeler sağa veya sola doğru sarkma yapar ve aynı zamanda toplama yapılabilir.

Stor perde tamiri ve imalatı ile birlikte bugüne kadar mekanik perde sistemlerinin üretimi yapılmaktadır. Kalite ve müşteri memnuniyetini ilke edinen firmamız gün geçtikçe büyümeye ve piyasadaki ağını da güçlendirmeye hız kesmeden devam ediyor. Her an gelişen teknolojiyi ve yeni trendleri de birleştirerek müşterilere en iyi hizmeti sağlama gayreti içinde olarak müşterilere en başta stor perde parçaları imal edilerek kaliteyi en üst seviyeye taşıma amaçlanıyor. Bu nedenle stor perde imalatları profesyonel şekilde üretilmektedir. 

Stor Perde Çalışma Mantığı

Stor perdeler hakkında bilgi almak stor perde imalatı gerçekleştirmek için stor perde çalışma mantığının kavranması gerekir. Stor perdeler pencerelerin enine ve boyuna göre ölçülendirilerek hazırlanır. Kumaşların pencerenin üst kısmında bulunan duvara monte olan alüminyum, metal borular onu döndürecek mantıkla üretilen mekanizmaya sahiplerdir. Boruların ise iki yanında dönmesini sağlayan aparatlarda vardır.

Mekanizmaların çalıştırılmasıyla aşağı ve yukarı yöne doğru hareket eden perdeler borunun dönmesine bağlı şekilde hareketini sağlar ve ışığın girmesini, girmemesini de sağlamış olur. Böylelikle stor perde görsel güzelliğinin dışında da amacını yerine getirmiş olur. Stor perdelerin imalatı ile birlikte yedek parçaları da ayrı şekilde üretilir. Bu nedenle evde stor perde yapımı sırasında bireyler kendileri de stor perdelerini takabilir, evdeki stor perdelerin eksik parçalarını tamamlayarak değiştirebilirler.

Stor Perde Nasıl Takılır?

Stor perde kullanacak bireylerin ilk defa kullanmaları ihtimaline karşı olarak mutlaka bilgi sahibi olunmalıdır. Perdeciden kolay bir şekilde satın alınan stor perdele montaj aparatları da sağlanmalıdır. Bu aparatlar arasında fasulye, vida adı verilen plastik aksamlar mevcuttur. Çelik ayak olarak adlandırılan malzemelerin ayak kısımları da kornişten aşağı bakacak şekilde tutulur, vida ve fasulye arasındaki vasıtayla ayakların ters tarafına, çelik ayağın üst tarafına tutturulacaktır. 

Aparatlarında bu şekilde hazırlanması sonucunda fasulye adı verilen malzemelerin eski tarz perdelerin düğmelerinin takıldığı şekilde korniş üzerine yerleştirilmesi gerekecektir. Ardından fasulyelerin kornişlere geçirilmesiyle stor perdeler için yeterli aralıklar bırakılır, vidalar aracılığıyla çelik ayaklar sıkılarak sabitlenebilir. Daha sonra stor perde mekanizması çelik ayaklara bastırılarak oturtulur ve stor perde takma işlemleri gerçekleşir. Kısaca stor perde imalatı ve parçaları üretimiyle birlikte evlerin en önemli tekstil ihtiyaçları karşılanıyor.