İletişim Bilgilerinizi İletin, Hemen Sizinle İletişime Geçelim İster Misiniz?

Ad Soyad
Telefon
E-Posta

Siteler Plastik Enjeksiyon

Bavella Plast


Adres : İskitler Şube İmalat Tesisi: Önder Mahallesi Ereğli Caddesi No:58/5 Siteler Altındağ/Ankara
Merkez İmalat Tesisi: İvedik Osb Mahallesi Ağaçisleri Sitesi 1372.Cadde Kat 2 No:1 Yenimahalle/Ankara
Whatsapp hattımızdan hemen bilgi alın!
Müşteri Hizmetleri
+90 312 394 25 83

HEMEN TEKLİF İSTE NEDEN BAVELLA PLAST ? ÜRÜN KATALOĞUMUZ FOTO GALERİ BİZE ULAŞIN

Siteler plastik enjeksiyon işlemi; sıcaklığın etkisiyle eritilen plastik hammaddelerin kalıba enjekte edilip önce şekillendirilip sonra soğutulmasıyla gerçekleşiyor. Soğuma işlemi gerçekleştikten sonra enjekte edilen hammadde kalıptan çıkarılır. Bu yöntemle savunma sanayi, bahçe mobilyaları gibi birçok kategoride plastik malzeme üretilir.

Siteler plastik enjeksiyon işlemleriyle üretilen ürünler farklı boyut ve şekillerden oluşur. Plastik enjeksiyon; çok sayıda ürünün kolayca üretilmesi için tercih edilen bir yöntemdir. Endüstriyel alanlarda ön plana çıkıyor. Özellikle seri üretim açısından çok avantajlı olduğunu söyleyebiliriz. Siteler plastik enjeksiyon işlemleri karmaşık değildir. Bundan dolayı da çok avantajlı işlemdir.

Siteler Plastik Enjeksiyon İmalatçıları Hizmetleri

Siteler plastik enjeksiyon hizmetleri garanti ve kalite kapsamında veriliyor. Plastik enjeksiyon imalatıyla birçok avantaj elde ediliyor. Siteler plastik enjeksiyon avantajlarını şöyle sıralayabiliriz;

  • Parçaların yeniden işlenmesine gerek duyulmaz.
  • Seri üretim kolaylaşır.
  • Farklı farklı formlardaki parça imalatları uygun fiyata mal olur.
  • Üretim noktasında işgücünü düşürür.
  • Farklı tekniklerle üretimi gerçekleşmeyen çok ufak parçalar dahi üretilir.
  • Üretim esnasında parça boyutları istenilen ölçülerde üretilir.

Plastik enjeksiyon makinesiyle üretim yapılabilmesi için bazı noktalara çok dikkat etmek gerekiyor. Plastik ürünlerdeki çekme miktarı ele alınarak tasarım mutlaka kalıp ölçülerine yansıtılmalıdır. Her plastik ürünün çekme payı farklıdır. Plastik ürünlerin kalınlığı çekme paylarındaki belirli aralıklarla belirlenir. Ürün dizaynı ve koniklik açısı da çekme payı kadar önemlidir.

Siteler Plastik Enjeksiyon Kalıp Üretimi Nasıl Yapılır?

Siteler plastik enjeksiyon imalatçıları olarak kalıpların üretiminde planlama ve tasarım öne çıkıyor. Plastik enjeksiyon işlemiyle kaliteli ürünlerin elde edilmesi için hem tasarım hem de planlamanın doğru yapılması gerekiyor. Enjeksiyon kalıplarında planlama; tasarımların kesintisiz gerçekleşmesi açısından çok önemlidir. Aynı zamanda plastik enjeksiyon için doğru malzeme seçimi de çok önemlidir.

Siteler plastik enjeksiyon işlemleriyle en doğru ürünler üretilir. Ürünlerin tasarımından sevkiyatına kadar tüm aşamalarda yüksek teknolojiden yararlanılır. Plastik enjeksiyon çalışmalarının uzman kişilerce yapılması gerekiyor. Çünkü yanlış yapılan uygulamalar ürünlerde çatlama, patlama gibi problemlere sebep olabiliyor. En hızlı ve ekonomik çözümlerle plastik enjeksiyon işlemleri yapıldığında doğru sonuçlara ulaşılır.